Menü  
 

İdari Kadromuz / Batıanadolu Okulları

 

ÖZEL BATIANADOLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Bornova Kampüsü

Ümit YILMAZ
Okul Müdürü

 

Sevgili Gençler,

      Eğitim hayatına evrensel düzeyde katkıda bulunmayı amaçlayan okulumuz, örnek bir eğitim ve öğretim kurumu olarak ülkemize ve insanlığa hizmet etmeyi ilke edinmiştir. Eğitimde dünya standartlarındaki kaliteyi hedefleyen okulumuz, kendi disiplinleriyle sınırlı olmayan çok geniş tabanlı bir bilgi yelpazesinin yanı sıra, yüksek etik değerleriyle sosyal sorumluluk ve vatandaşlık olgularını öğrencilerine aktarmaktadır.

     Biliyoruz ki mesleki ve teknik okullar, uluslararası ölçütlere uygun eğitim vermek ve rekabet ortamına uyum sağlayacak bireyler yetiştirmek mecburiyetindedir. Türkiye’de, mesleki ve teknik alanlarda yetişmiş eleman açığını kapatarak, emsallerinden daha kaliteli eğitim vermeyi amaçlıyoruz.

     Batıanadolu Mesleki ve Teknik Anadolu öğrencileri, mesleklerinde lider, sorgulama cesareti olan, düşünen ve analiz yapabilen, yapıcı ve yaratıcı düşünerek yeni sonuçlar ve uygulamalar tasarlayabilen, hayat boyu öğrenme merakı ve hevesi olan bireyler olarak mezun olacaklardır.

     Kurulduğu günden bu yana, özgür düşünce ortamında bilgi üretmeyi ve aktarmayı, öğrencilerinin vizyonunu genişletip girişimci ruhlarını ortaya çıkarmayı temel hedef edinen Batıanadolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim dünyasında kısa sürede saygın bir yer edinmiştir.
     Okulumuzun en önemli unsuru ve varlığı hiç şüphe yok ki sevgili öğrencilerimizdir. Bütün çabamız sizin geleceğiniz içindir. Güçlü eğitim kadromuzun desteğiyle, mesleki ve teknik alanda sürdüreceğiniz tüm eğitim faaliyetlerinizin en büyük destekçisi olacağız.

     Batıanadolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim görüyor olmanın gücünü, ayrıcalığını ve mutluluğunu yaşamanızı temenni eder, hayatınızda başarılar dilerim.Emin AYDINCI
Müdür Yardımcısı

 


     2010 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 2011 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi tezsiz yüksek lisanstan mezun oldu. Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda ücretli öğretmen olarak görev aldı; dershanelerde çalıştı. 2014-2015 öğretim yılında Özel Mersinli Batı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak göreve başlamasının heyecanını Emin AYDINCI şöyle dile getiriyor:
“Bilgiye sahip olarak doğmuş birisi değilim. Öğretmeyi seviyorum ve öğrenmeye çalışıyorum.”
Konfüçyüs

     “Bu okulda; milli ve manevi değerlere bağlı, dürüst, iyi ahlaklı, başarılı, aynı zamanda sahip olduğu bilgi ve özgüvenle sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde kendini kanıtlayan bireyler yetiştiriyor olmaktan çok mutlu ve gururluyum.
Lise insanın en heyecanlı, en renkli dönemidir. İnsan hayatının en önemli dönüm noktalarından biri olan gençlik döneminde güvenli, nezih bir eğitim ortamında, kendisi ve toplumu ile barışık, insani değerleri de özümseyen nesiller yetiştirmekteyiz. 

Sabriye ENGİN

Müdür Yardımcısı

     Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunuyum.İstanbul’da İstek Vakfı Uluğ Bey Lisesinde öğretmenliğe başladım.Özel Ortadoğu Lisesi,Özel Bilfen Okulları,Bostancı Doğa Kolejinde öğretmen ve yönetici olarak görev yaptım.2014 yılında İzmir’e yerleştim.2016-2017 Eğitim Öğretim yılında Basek Ailesinin bir üyesi olarak görevime devam etmekteyim.


     ‘’EĞİTİM CİDDİ BİR İŞTİR GAYRİ CİDDİ YAPILAMAZ.’’İlkesi ile öğretmenlik hayatımda yol almaya çalıştım.Mesleğimin güzelliğini,önemini,zorluğunu hala öğrencilerimin gözlerine baktığımda anlıyorum.Öğretmenlik sevgi işidir.Sevgiyle yaklaştığım her öğrencinin olumlu gelişimini görerek ,sevgi ve bireye saygı ile daha uzun yıllar öğrencilerimle beraber olmak en önemli dileğim.

&