Menü  
 

Öğrencilere Özel

 
Sevgili öğrencilerimiz ; Sizlerin daha iyi eğitim alabilmeleri için var gücümüz ile çalıştığımızdan ve çalışacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.
Başarılar diliyoruz.

İDARİ İLETİŞİM ( Bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz )
Rehberlik Öğretmenlerimiz her an sizlerle.

 

 

BURS :

BASEK’TEN BAŞARILI VE YETENEKLİ GENÇLERE 5000 TL YE KADAR BURS
• TEOG sınav sonuçlarına ve TEOG sınav tercih robotu ile seçimlerini yapan öğrenciler, BASEK-Batı Anadolu Koleji ve Batı Anadolu Meslek Liselerine tercih etmeleri halinde 5000 TL’ye kadar burs veriyor.

• TEOG sınavlarını ve BASEK burs sınavlarını kaçıran yada giremeyen öğrenciler için 21 ve 28 Haziran 2014 tarihlerinde BASEK Burs Sınavı yapılacaktır. Ve bu sınav sonrasında 5000 TL’ ye kadar burs hakkına sahip olacaklardır.

• Sportif,Sosyal ve kültürel yeteneği olan öğrenciler, almış olduğu derecelere göre BASEK eğitim kurumlarını tercih etmeleri halinde 5000 TL ye kadar burs kazanabileceklerdir.

Türkiye’nin eğitim sisteminde devrim niteliğinde değişimler yaşanıyor

Daha önce 12 yıllık kesintisiz eğitimden 4+4+4 eğitim sistemine geçilmiş ve ülkemizin eğitimli ara eleman ihtiyacını karşılamak için katsayı engeli kaldırılarak meslek liselerinin desteklenmesine karar verilmişti.
Şimdi de Üniversiteyi kazanmanın vazgeçilmez unsurlarından biri olan dershanelerin kapatılmasına karar verildi
4+4+4 sistemine geçiş ve Dershanelerin kapatılması , Yeni nesil eğitim organizasyonlarına gereksinimi ortaya çıkardı.Bu resmi iyi okumak ve başarıya giden yolun yeniden çizilmesi gerekiyor.
Tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, Öğrenciye iki seçenek sunulmaktadır;Ya meslek lisesini tercih edecek ve eğitimli ara eleman olarak kısa yoldan hayata atılacak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır,ya da,üniversite ve/veya yüksek lisans eğitimi alarak akademisyen ya da teknokrat olacaktır.
Dershaneler,Üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin vazgeçilmez eğitim kurumlarıdır.Öğrenciler,Okul eğitimine ek olarak dershane eğitimi,etüd çalışmaları ve üstüne özel ders almak suretiyle üniversiteye hazırlanmaktadırlar.Başarıya giden bu yol 2015 yılından itibaren dershanelerin kapatılmasıyla çökmüştür.Başarıya ulaşmak için ya yeni bir yol bulmak ya da yeni bir yol yapmak gerekiyor

BASEK ( Batı Anadolu Sağlık Kurumları) bünyesinde “Batı Anadolu Koleji” ve “Batı Anadolu Meslek Liseleri”olarak iki ayrı eğitim kurumu ile yeni nesil bir eğitim organizasyonudur.


GÜRVAK BURSU
Tüm öğrencilere 5000 TL ye kadar GÜRVAK-Gürbüz Sağlık Eğitim Vakfından BAŞARI ve YETENEK bursu verilecektir.Başarı ve yetenek bursu karşılıksız olup 4 yıl boyunca sınıfta kalmamak ve disiplin cezası almamak şartıyla devam edecektir.

Başarı bursu için her yıl mart ayında yapılan GÜRVAK burs sınavına katılmak ya da kayıt esnasında yapılacak sözlü sınava katılmak gerekmektedir.Daha önce alınmış başarı belgeleri de değerlendirmeye alınacaktır.

Yetenek bursu için her yıl mart ve haziran ayında yapılan GÜRVAK yetenek sınavına katılmak ya da kayıt esnasında daha önce alınmış dereceler ve lisanslara göre belirlenecektir
Hem başarı hem de yetenek bursu kazanan öğrenci hangisi daha fazla ise o bursu kullanır.Bir öğrencinin yıllık kullanacağı burs miktarı 5000 TL yi geçemez. Farklı bir yerden burs alan öğrenciye GÜRVAK bursu verilmez ya da veriliyorsa kesilir.

Burs miktarının artması için Gürvak burs sınavına tekrar katılmak ya da yarışmalarda yeni dereceler almakla mümkündür.

BASEK spor klübünde lisanslı olan sporcular, Yetenekleri oranında burslu olarak Batıanadolu okullarında eğitimini devam ederken herhangi bir sebeple okuldan kendi istekleriyle ayrılmaları halinde Gürvak dan o gune kadar almış oldukları bursu geri ödemek zorunda değildir.Ancak Basek spordan lisanslarını almak isterlerse toplam burs miktarını Gürvak a geri ödemek zorundadırlar.


DEVLET DESTEĞİ

Tüm öğrenciler öğretim dönemi başında devlet desteği için başvurabilir.Devlet desteği çıkmayan öğrencilere devlet desteği miktarını geçmeyecek kadar eğitim kredisi verilebilir.Bir öğrenciye verilecek toplam eğitim kredisi 5000 tl yi geçemez.Kayıtta 5000 TL eğitim kredisi verilen öğrenciye devlet desteği çıkarsa bu miktar eğitim kredisinden düşülür.
Öğrenciye verilen devlet desteği dışında, bazı alanlarda okula öğrenci başına verilen devlet desteğinden öğrenci ve velisi hak iddia edemez.


EĞİTİM KREDİSİ

Batıanadolu Okullarına kayıt yaptıran öğrenciler TEOG puanının 10 KATI KADAR eğitim kredisi alabilirler.4 yıl boyunca aldıkları kredi SGK lı olarak işe başladıktan ya da kendi işini kurduktan sonra faizsiz olarak 2 yıl içerisinde eşit taksitlerle geri ödenecektir. Öğrenci mezun olduktan sonra işe giremez ya da kendi işini kuramazsa bu krediyi ödemeyebilir.Veliden de bu kredi geri istenmez.Şayet işe girmesine rağmen ödeme yapılmazsa senet karşılığı faiziyle birlikte veliden tahsil edilir. Eğitim kredisi alan öğrenci mezun olmadan kendi isteğiyle okuldan ayrılırsa o güne kadar kullanmış olduğu kredi miktarı veliden tahsil edilir. Öğrenciye yasal olarak verilecek staj ücreti toplamı o yılın eğitim kredisinden kesilir

 

YENİ KAYIT / NAKİL İŞLEMLERİ

  • ÖĞRENCİ KAYIT BAŞVURU FORMU

  •  -
  • Should be Empty:
&